محمدشهر باغ شهری است در استان البرز با جمعیتی بالغ بر ۱۶۰٫۰۰۰ نفر که در بخش مرکزی شهرستان کرج قرار دارد. این شهر در قسمت جنوبی کرج در بین راه کرج و ماهدشت قرار گرفته و با کرج ، مهرشهر ، ماهدشت ، مشکین دشت و صفادشت همسایه‌است و راه‌های مواصلاتی چندین استان مهم کشور از این شهر میگذرد.

این شهر با هوایی معتدل و ارتفاع ۱۱۴۰ متر از سطح دریا ، از شمال به شهر کرج ، از غرب به مهرشهر، از جنوب شرقی به استان تهران(صفادشت) و از شرق به شهرستان فردیس متصل است.

این شهر از چند محله مهم و با پتانسیل بالای سرمایه گذاری تشکیل شده‌است و شامل الهیه، همایون‌ویلا، ولدآباد، امیر کبیر، چمران، عباس آباد، و روستای علی‌آباد گونه می باشد. از اماکن ارزشمند مذهبی منطقه محمدشهر، می‌توان به مسجد جامع ، مصلی نماز جمعه و امامزاده عبدالله اشاره کرد.

همچنین وجود فرودگاه بین المللی پیام با پروازهای مسافری ویژه نجف و مشهدمقدس و نیز امکان صادرات بار و علی الخصوص میوه و تره بار به کشورهای همسایه، شرایط ویژه‌ای برای سرمایه گذاری، اشتغال، صنایع و صادرات در این شهر ایجاد کرده است که برای اثبات این ادعا میتوان به وجود چندین سردخانه بزرگ ویژه صادرات میوه و تره بار اشاره کرد.

از دیگر اماکن و فضاهای دیدنی محمدشهر میتوان به آسایشگاه خیریه کهریزک ، پارک و شهربازی بزرگ آزادگان ، فرهنگسراها ، سالنها و زمین های ورزشی ، باشگاههای سوارکاری و چوگان ، بلوار زیبای دشت بهشت و.... اشاره کرد.