تاریخ : 1401/10/18به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر محمدشهر، در این جلسه که صبح امروز 18 دی ماه با حضور تمامی اعضای کمیسیون آقایان قدیانلو، احمدوند، آجرلو، اسکندری و عزیزی و همچنین با دعوت از مهرداد حسن زاده شهردار، علی اشتری معاون خدمات شهری، حسام سوری رئیس اداره شهرسازی و افشین آژینه مسئول کنترل و نظارت برگزار گردید، معضلات موجود در روند مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و راهکارهای آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا اعضای کمیسیون با تشکر از تلاش های شهردار و نیروهای کنترل و نظارت شهرداری و با اشاره به وضعیت تقریبا کنترل شده ساخت و ساز غیرمجاز در محمدشهر اظهار داشتند: همچنان موانع و مشکلات بسیاری در این زمینه وجود دارد و توقع شورا از شهرداری و نیروهایش بیش از اینهاست.

از جمله موانع و معضلاتی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی از سوی اعضای شورا ارائه شد می توان به تخطی از پروانه صادر شده در برخی ساختمان ها و عدم اخذ پروانه در برخی دیگر، نبود قوانین کافی و عدم اعلام جرم در مورد متخلف ساختمانی، نبود ساز و کار مناسب و همچنین وجود خلاء های قانونی برای تعدیل شرایط به نفع متخلفان، مقاومت فرد خاطی و همچنین نزاع گروهی با ماموران شهربان، عدم همکاری کامل کلانتری ها و مراجع قضایی و ... اشاره کرد.  

در ادامه اعضاء و مدیران حاضر در جلسه خواستار اصلاح قوانین و افزایش میزان اختیارات و حمایت قانون از ماموران در حوزه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و پیگیری این موضوع از مراجع بالادستی شدند.

در همین جلسه با اشاره به این نکته که کاهش میزان ساخت و سازهای غیر مجاز مستلزم اراده جمعی است و تمامی ارگان ها باید در کنار هم باشند، مقرر گردید در این راستا دستگاه ها و نهادهای مرتبط با این موضوع از جمله کلانتری ها و معاون دادستان به جلسه آتی شورا دعوت گردند.

در پایان نیز معاون خدمات شهری و رئیس اداره شهرسازی با بیان مشکلات و معضلات مربوط به حوزه خود، در خصوص برخورد با ساخت و سازهاي غیرمجاز به ارائه راهکارهای خود پرداختند.