تاریخ : 1397/07/08نشست تخصصی مدیران دفاتر مهندسی محمدشهر با اعضای کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر و شهردار

به گزارش روابط عمومي ؛این جلسه به منظور بررسی مشکلات دفاتر مهندسی محمدشهر صبح روز یکشنبه 8 مهرماه 97 با حضور اعضای کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر، شهردار محمدشهر، مدیران ارشد معاونت عمران و شهرسازی و جمعی از مهندسین شهر در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

 در ابتدای این جلسه مهندس آجرلو رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از حضور تمامی مدعوین هدف از تشکیل این جلسه را رسیدن به یک ساز و کار تخصصی جهت رفع و حل مشکلات دفاتر مهندسی دانست.

در اين نشست مدیران دفاتر مهندسی به ایراد مشکلات دفاتر خود در محمدشهر پرداخته و اذعان داشتند باتوجه به فراهم نبودن شرایط فعالیت و عدم تامین هزینه های جاری مجبور به تعطیلی دفاتر خود خواهند شد.

 در ادامه محمد آقای احمدوند رئیس شورای اسلامی شهر، محدودیتهای قانونی و شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه را از اصلی ترین مشکلات بر سر راه دفاتر مهندسی دانست و با پیشنهاد تشکیل یک جلسه فنی و کارشناسی با حضور متخصصین جهت رسیدن به یک راهکار کلی، خواستار حل مشکلات این دفاتر شد.

مهندس سعيد صفری شهردار محمدشهر با بیان اين مطلب كه حل این مشکلات نیازمند یک دستورالعمل کلی و لازم الاجرا میباشد تاکید نمود؛ با توجه به حمایت از دفاتر مهندسی، باید رفاه و نفع شهروندان در اولویت قرار گیرد.

 در پایان سایر اعضای کمیسیون، آقایان: مرادی ، کورانی، مهرزاد و مدیران ارشد شهرداری، نقطه نظرات خود را در خصوص حمایت همه جانبه از فعالیت دفاتر مهندسی شهر با رعایت اصول قانونی و در نظر گرفتن حقوق شهروندی بیان نمودند و مقرر گردید شهرداری لیست دفاتر فعال شهر را از سازمان نظام مهندسی استعلام نموده و ظرف چند روز آینده نشست تخصصی با حضور کارشناسان مربوطه برگزار نمايد.

"روابط عمومي شوراي اسلامي شهر وشهرداري محمدشهر"